HABERLER

ÖNEMLİ DUYURU... - 27 EKİM 2023

 

 

Sayın Cemaatimiz

Bağışlarınızla inşa ettiğimiz yeni kilisemizin açılıştan sonra takdisi yapılmış, ibadete açılmıştır.

Hepimize düşen en önemli görev bu kiliseyi en iyi şekilde korumak ve ilerde çocuklarımıza torunlarımıza teslim etmektir.

Kilisemizin korunmasında önümüzdeki engellerden en önemlisi, düğün ve vaftiz törenlerinde kilise süslemeleri için gelen organizatörlerdir. Gelen organizatör şirketleri kilisenin kutsallığına aldırış etmeden, kiliseye zarar verdiklerinin farkında olmadan istedikleri süslemeyi yapıyor düğün sonunda da malzemelerini toplayıp gidiyorlar.

10 yıldan beri kilise süslemeleri için koyduğumuz kurallara birkaç istisna dışında cemaatimizin büyük bir kısmı uymuş memnuniyetle karşılamıştır. Ruhani Kurul ve Yönetim Kurulunun ortak toplantısında, tören sahipleri ile karşı karşıya gelmemek, her törende ayrı bir organizatörle muhatap olmamak için, yeni kilisede yapılacak organizasyonlarda sadece aşağıda isimlerini verdiğimiz iki organizasyon firmasının süsleme yapabileceği, bu iki firma dışında başka bir firmaya süsleme yaptırılmayacağı kararı alınmıştır.

Kilisemizin kutsiyetini, mistik havasını korumak ve kilisemizi gelecek nesillere koruyarak devretmemiz için aldığımız kararların uygulanmasının gerekli olduğuna inanıyoruz. Düğün ve vaftiz sahipleri otel veya düğün salonlarında diledikleri organizasyon şirketi ile anlaşabilirler, diledikleri süslemeyi yapabilirler, ancak kilisede yapılacak süslemelerde sadece bu iki şirket ile çalışılabilecek.

Anlayışla karşılayacağınızı umduğumuz bu kararlara uymakla kilisemizin zarar görmesinin önüne geçilecek, kilisenin kutsallığına gölge düşürülmeyecektir. Daha önce de buna benzer bir duyuru vermiştik. Üzülerek bazı ailelerin  çeşitli bahanelerle bu kurala uymadıklarını gördük.

Bugünden itibaren sözünü ettiğimiz organizatörlerin dışında kilisede organizasyon yapmak isteyenlere gün verilmeyecektir. Önemle duyurulur.

Çalışabileceğimiz üç organizasyon şirketinin adları;

1. Süslü Malhatun 0538 550 38 73   2. Simla Naşifoğlu 0532 247 66 76

3. Yakup Aynaz  0542 314 62 13

 

               RUHANİ KURUL ve VAKIF YÖNETİM KURULU

 


 

 

Diğer haberler >>>