19 Mayıs 2014 Pazartesi

 

25 MAYIS PAZAR DUYURULARI

 

Değerli Cemaatimiz,

Düğün ve vaftiz törenlerinde yapılacak olan kilise süslemeleri ile ilgili kurallara şimdiye kadar gösterilen duyarlılık için hepinize teşekkür ederiz. Çok nadir de olsa bazen kuralların dışında çıkılmak istendiği görülmektedir. Bu durum kiliselerini ortak kullandığımız cemaat yöneticileriyle de sıkıntı yaratmakta ve bizi istemediğimiz halde karşı karşıya getirmektedir. Özellikle Yeşilköy Kilisesi'nde yapılan düğün ve vaftizlerde, tören sahiplerinin organizatörlere kuralları çok iyi anlatmaları ve Metropolitlik sekreterliğinden törenlere gün almak için başvuru yaparlarken organizatörlerin temsilcileri ile beraber gitmeleri gerekmektedir.

Geçen hafta Yeşilköy Kilisesi'nde yapılan ilk düğün töreninden önce, düğün organizatörünün sorumsuz davranışı,  kardeş cemaatin yöneticileri ile ciddi sıkıntı yaratmıştır. Bu olumsuzlukların tekrarlanmaması ve cemaatimizin konuya duyarlılık göstermelerini rica ederiz.

 Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu 

Merhum Mesut Sait Susin'in seneyi devriyesi, 25 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 15.00'e kadar kabul edilecektir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

Gençlik Kolları tarafından 15 Haziran Pazar günü Geleneksel Gençlik Pikniği düzenlenmiştir. Ulaşım için servis imkânı olacaktır. Müracaat: Gençlik Kolları Başkanları Suphi Cılız, İsa Begiç, Tolga Paslanmaz, Can Aykal ve Somer Tahincioğlu. Tüm gençlerimizi önemle davet ediyoruz. 

 

Diğer Duyurular >>>