28 Nisan 2014 Pazartesi

 

4 MAYIS PAZAR DUYURULARI

 

Tanrı'nın rahmetine kavuşmuş kadasetli patriğimiz Moran Mor İğnatius Zekka I. Ayvaz'ın 15 ve 40'ı, 4 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Sayın Metropolitimizin başkanlığında Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Merhuma Tanrı'dan rahmet, Süryani kilisemize ve dünyadaki tüm Süryani cemaatimize başsağlığı, sabır ve teselli diliyoruz. Rahmetlinin dua ve bereketleri hepimizle beraber olsun.  

Merhum Musa Aras'ın seneyi devriyesi, 4 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 14.00'e kadar kabul edilecektir.  

Merhum İlyas Girgin'in seneyi devriyesi, 4 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

Merhum Ferit Güzeliş'in 15 ve 40'ı, 4 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.  

Merhum Davut Turuncu'nun seneyi devriyesi, 4 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

Merhume mıksiye Sabiha Şirazi'nin seneyi devriyesi, 4 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

Merhume Münire Şemin'in 15 ve 40'ı, 4 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 17.00'ye kadar kabul edilecektir.  

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.    

 

Süryani Anaokulumuz Yeşilköy'deki binasında 2014 – 2015 ders yılında, deneyimli öğretmen kadrosuyla faaliyete geçecektir. Haziran ayı içerisinde anaokulunda tanıtım günleri düzenlenerek kayıt kabul edilecektir.  

17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 19.30'da İncirli, Bakırköy'deki Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde İstanbul Süryani Kültür Festivali başlayacaktır. 10 yaş ve üzeri bütün cemaatimiz davetlidir. 

2. Süryani Spor ve Yaşam Festivali 18 Mayıs 2014 Pazar günü Bakırköy Atatürk Spor ve Yaşam Kompleksinde saat 12:00 – 18:00 arasında yapılacaktır. Çocukların ve büyüklerin katılabileceği çeşitli aktivitelerin yapılacağı festivalimize tüm cemaatimiz davetlidir.  

Diyarbakır Meryemana kilisesinin açık tutulması ve cemaatimizin katkılarıyla yapılan onarımların yerinde görülmesi amacıyla hazırlanan geziye, kayıtlar devam etmektedir. İlgililere müracaat edilebilir.

 

Diğer Duyurular >>>