12 Ağustos 2012 Pazar

 

DUYURU

 

Kınalıada’daki yerimizde her Pazartesi ve Cuma günleri saat 10.00’da çocuklarımıza dualar, ilahiler ve dini kurallarımız öğretilecektir. Adalardaki cemaatimizin tüm çocuklarını önemle bekliyoruz. 

 

15 Ağustos önümüzdeki Çarşamba günü Meryemana’nın İntikali (Şunoyo-Taşınma) Bayramıdır. Aynı zamanda Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizin de günüdür. Bundan böyle Kutsal Ayin Tarlabaşı merkez ve Bakırköy kiliselerimizde yapılacak ve Ayin’e iştirak edenlere Kıddas verilecektir. Sabah duası saat 08:00’de Ayin saat 09:00’da başlayıp 11:00’de bitecektir. Ayriyeten Merkez Kilisemiz akşam saat 18:00’e kadar siz saygıdeğer cemaatimizin ziyaretine açık kalacaktır. Meryemana’nın dua, şefaat ve bereketlerini dilemek üzere arzu edenler Salı günü akşam Tarlabaşı Meryemana Kilisemizde kalabilirler.  

 

Meryemana Bayram arifesi akşam duası Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy ve Samatya kiliselerinde saat 17:00 – 17:45 arası yapılacaktır.

 

16 Ağustos önümüzdeki Perşembe günü Mor Sobo günüdür.

 

18 Ağustos önümüzdeki Cumartesi günü Mor Ahısnoyo(Menbecli Filüksinos) günüdür.

 

 Abraşiye Metropoliti

† Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

17 Ağustos önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası Kınalıada’daki Rum Kilisesinde aile bireylerimizle toplantı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya aile bireylerimiz davetlidir.

 

19 Ağustos önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kınalıada Rum kilisesinde saat 11:00’de Ayin yapacaklardır.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhum Cemal Gürdal 15ve 40’ıönümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Vahit ve Münir Saklanmaz’ın anneleri merhume Suat Saklanmaz’ın 15ve 40’ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilise ve kilise salonunda saat 13:00’e kadar kabul edilecektir.

 

İbrahimiyeli   İlyas, Toma ve Sait Yıldırım’ın ablaları merhume Rahle Yıldırım’ın 15 ve 40’ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilise ve kilise salonunda saat 13:00’e kadar kabul edilecektir.

 

Merhumlara Tanrı’dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>