03 Aralık 2013 Salı

 

8 ARALIK PAZAR DUYURULARI

 

Merhum Cengiz Hiçbezmez'in seneyi devriyesi, 8 Aralık önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

Şamiran Dilmener Kartal'ın eşi merhum Sait Kartal'ın 15 ve 40'ı, 8 Aralık önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır.  

Merhume mıksiye Fehime Aydın'ın seneyi devriyesi, 8 Aralık önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 15.00'e kadar kabul edilecektir.  

Elazığlı merhume Safia Tanoğlu'nun seneyi devriyesi, 8 Aralık önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 12.00'ye kadar kabul edilecektir.  

Merhum Sait Naşifoğlu'nun eşi mıksiye Roza Naşifoğlu (Koçhisarlı) Amerika'da vefat etmiştir.  

Çetin Nalcı'nın kayınpederi merhum Zeki Kasar'ın seneyi devriyesi, 8 Aralık önümüzdeki Pazar günü saat 11.00'de Gümüşsuyu Süryani Katolik kilisesinde yapılacaktır.

Merhume Rahil Aras'ın seneyi devriyesi, 8 Aralık önümüzdeki Pazar günü saat 11.00'de Gümüşsuyu Süryani Katolik kilisesinde yapılacaktır.  

Verjin Koçhisarlı'nın kardeşi Abut İmdevaye Amerika'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı, 8 Aralık önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır.   

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.       

 

Metropolitlik ve Vakıf Yönetim Kurulu'nun desteği ile İstanbul Süryani Folklor Kulübü kurulmuştur. Yaş ayrımı olmaksızın, deneyimli, kültürümüzün önemli bir öğesi olan Süryani Folkloru'na ilgi duyan bay bayan herkesi bu kulüpte yer almaya önemle davet ediyoruz. Kulüpte yer alacak olanlar kendilerini profesyonel bir hoca ile yapılacak eğitimle geliştirme imkânına kavuşacak ve ileride yapılması muhtemel gösterilerde cemaatimizi temsil edebilecektir. Kulüpte yer almak isteyenler, 4 Aralık 2013 Çarşamba günü saat 20.30'da Yeşilköy Kültür Salonunda yapılacak toplantıya katılabilirler. Detaylı bilgi için Engin Güzeliş, Cemil Gezer, Gebro Tok ve Jale Gürdal'a başvurulabilir. 

Yönetim Kurulu

2. eğitim sezonunda olan Süryani Futbol Okulumuza bugüne kadar 72 çocuğumuz kayıt olmuştur. Kayıtlarımız devam etmektedir. Cemaatimizin anne ve babalarına Spor Okuluna verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca Florya Çiroz Halı Saha Tesislerinde devam eden Metropolitlik Futbol turnuvasında bugün çeyrek final karşılaşmaları yapılacaktır. 

Spor Komitesi

 

Diğer Duyurular >>>