04 Kasım 2013 Pazartesi

 

10 KASIM PAZAR DUYURULARI

 

Sayın Cemaatimiz,

Metropolitliğimizin Hizmet Yönetmeliği gereği, Kadıköy kilisesinde kilise vekilliği için yeni görevlendirme yapılmış, buna göre Kadıköy kilisesi vekilliğine Sayın Aydın Melengiç ve Sayın Turgay Alkan getirilmiş, Sayın Vahit Saklanmaz da  yeniden görevlendirilmiştir. Daha önce bu görevi başarı ile yürütmüş olan Sayın Mişel Gürdal ve Engin Güzeliş'e içtenlikle teşekkür ediyor, sağlık, huzur ve başarı dolu bir yaşam diliyoruz. 

Metropolitliğimizin Hizmet Yönetmeliği gereği, Tarlabaşı, Bakırköy ve Kadıköy kiliselerimizde gençlik kolları başkanlıkları için yeni görevlendirmeler yapılmıştır. Buna göre Tarlabaşı gençlik kolu başkanlığına Suphi Cılız, Bakırköy gençlik kolu başkanlığına Tolga Paslanmaz ve Kadıköy gençlik kolu başkanlığına Somer Tahincioğlu getirilmişlerdir. Daha önce bu görevi büyük bir başarı ile yürütmüş, Av. Sabah Hiçbezmez, Seli Döner ve Cem Gürdal'a içtenlikle teşekkür ediyor, kendilerine sağlık, huzur ve başarı dolu bir yaşam diliyoruz.

Yeni görev alan kilise vekillerine ve gençlik kolları başkanlarına başarılar temenni ediyoruz. 

Abraşiye Metropoliti ve Vakıf Yönetim Kurulu 

Saygıdeğer cemaatimiz;

Metropolitliğimiz çok yoğun bir çalışma temposu içindedir. Protokol gereği yapılan resmi davet ve ziyaretler, çeşitli ülkelerin temsilcileriyle olan görüşmeler, yerli ve yabancı sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin ziyaretleri, yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirler, kilise kurumlarımızla yapılan haftalık toplantılar ve bunun yanında bir dizi spontane gelişmeler yaşanmaktadır. Ruhani Liderimiz Mor Filüksinos Yusuf Çetin'in tüm bunlara hazırlıklı olabilmeleri için salı gününü kendilerine ayırmaları uygun olacaktır. Bu nedenle salı günlerinde Sayın Metropolitimizin acil durumlar dışında aranmaması ve ziyaret edilmemesi, salı günlerinin dışında her zaman olduğu gibi kapısının cemaatimize açık olduğunu, gördüğümüz lüzum üzerine önemle duyururuz.

Kilisemizin yıllık aidatlarının ödenmesinde siz saygıdeğer cemaat üyelerimizin gösterdiği hassasiyeti şükranla karşılıyoruz. Bu kutsal vecibeye, tüm aile reislerimizin iştirak etmelerini bekliyoruz. Ayrıca, Ocak 2014'te aidatını ödemeyenlere de hatırlatmak amacıyla, mektup gönderilecektir. 

Mezarlıkta çalışmak üzere, cemaatimize mensup bir aile aranıyor. Çalışmak isteyenlerin Yönetim Kuruluna müracaat etmeleri duyurulur. 

Vakıf Yönetim Kurulu

Merhum Can Burucu ve merhume Behiye Burucu'nun seneyi devriyeleri, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 15.00'e kadar kabul edilecektir.  

Merhume mıksiye Nevert Güzeliş'in 15 ve 40'ı, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 15.00'e kadar kabul edilecektir.  

Şabo Özdemir'in kayınpederi ve Suriyeli İşo Gevriye'nin babası merhum İsa Gevriye'nin seneyi devriyesi, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü Samatya kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 13.00'e kadar kabul edilecektir.  

Corc, İsa ve Nail Aksoy'un babaları ve Yuhanon Aksoy'un abisi merhum Hobil Aksoy'un seneyi devriyesi, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü Samatya kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 13.00'e kadar kabul edilecektir.  

Fehmi Çelik ve Fehime Özdemir'in amcaları Lahdo Çelik Almanya'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü Samatya kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede ve kilise salonunda saat 13.00'e kadar kabul edilecektir.  

Sedo Ak'ın amcasının oğlu Aynvertli Nuri Alan İsveç'te vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü Samatya kilisesinde yapılacaktır.  

Hanna ve Özden Kirpikli'nin kardeşleri İlyas Kirpikli İsveç'te vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır.  

Edip ve Suphi Sağlamoğlu'nun anneleri merhume Cozefin Sağlamoğlu'nun seneyi devriyesi, 10 Kasım önümüzdeki Pazar günü saat 11.00'de Galatasaray Keldani kilisesinde yapılacaktır. 

Severiyos Gezer'in babası İsa Gezer Almanya'da vefat etmiştir.   

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Diğer Duyurular >>>