10 Haziran 2024 Pazartesi

 

09 HAZİRAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

13 Haziran önümüzdeki Perşembe günü Rab İsa Mesih'in Göğe Yükselişi (Suloko – Suud) bayramıdır. Tüm kiliselerde saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

Yaz sezonu başlaması nedeniyle önümüzdeki Pazar gününden itibaren yaz boyunca Ada kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerimizde Ayin saat 08.00 - 10.00 arası yapılacaktır. Ancak 15 ve 40 veya seneyi devriyeleri yapılacak kiliselerde Ayin saat 10.30'da bitecektir. Cumartesi akşam duaları ise saat 17.00'de yapılacaktır.

 

15 Haziran önümüzdeki Cumartesi günü Şehitler günüdür. Bugün Süryani kilisemiz kurulduğundan bugüne kadar Hristiyanlık inancı ve Süryani Ortodoks doktrini uğruna öldürülen tüm şehitlerimizin ruhu için dua edilecektir. Tüm şehitlerimizin ruhuna Tanrı'dan rahmet dileriz.

 

     Abraşiye Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Bugün Pazar Okulları olarak öğrencilerimize sertifikalarını dağıtarak kapanış yapacağımızı bildirir, tüm çocuklarımıza güzel bir yaz dileriz. Önümüzdeki dönem tekrar görüşmek üzere.

Pazar Okulları Komitesi

 

Sevim ve merhum şemmas Abdullahat Demir'in torunu ve merhume Belma ve Aydın Güzeliş'in torunu, Berk'in abisi, Selya ve Özcan Demir'in oğlu,  Chris Emre Demir vefat etmiştir. Başsağlığı bugün saat 19.00-22.00 arası Kadıköy Kilisesi salonunda kabul edilecektir. Merhumun cenaze töreni Pazartesi günü (yarın) saat 17.00'de yapılacaktır.

 

Merhume Emire Hannavi'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>