13 Mayıs 2024 Pazartesi

 

12 MAYIS DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Diriliş Bayramından 50 güne kadar yani Pantikosti (Raşeş) Bayramına kadar Çarşamba ve Cuma günleri perhiz tutulmayacaktır.

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.

 

13 Mayıs Pazartesi günü (yarın) Mor Aho günüdür. Önümüzdeki Çarşamba günü anılacaktır.

 

15 Mayıs önümüzdeki Çarşamba günü Meryemana Başak Bayramı ve Mor Samuel'in vefat günüdür. Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde saat 08.00 – 10.00 arası, Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde ise saat 10.00 – 12.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

17 Mayıs önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemize önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

     Abraşiye Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

16 Mayıs önümüzdeki Perşembe günü saat 14.00'te Yeşilköy Kilisemizde bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.

 

19 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.

 

19 Mayıs Önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz saat 15.00 – 18.00 arası bayram tebriklerini Yeşilköy Kilisemizin salonunda kabul edeceklerdir.  

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhum Kenan Çiftçi'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume mıksiye Zekiye Gürdal'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume Necla Koçhisarlı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>