06 Mayıs 2024 Pazartesi

 

5 MAYIS DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Yarın Mezarlıkta sabah duası saat 8.30'da, Ayin saat 9.30'da başlayacak ve saat 11.00'de bitecektir. Diğer kiliselerde Ayin yapılmayacaktır.

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Diriliş Bayramından 50 güne kadar yani Pantikosti (Raşeş) Bayramına kadar Çarşamba ve Cuma günleri perhiz tutulmayacaktır.

 

8 Mayıs önümüzdeki Çarşamba günü Mort Şmuni ve Çocukları ve İncili Mor Yuhanun günüdür.

 

10 Mayıs önümüzdeki Cuma günü İtirafçıların Cumasıdır. 

 

11 Mayıs önümüzdeki Cumartesi günü Nusaybinli Mor Yakup ve Mor Bosus günüdür.

 

12 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Yeni Pazar ve Mor İzozoyel günüdür.

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.

 

Bizim aracılığımızla ihtiyacı olan ailelerimize bağışta bulunan saygıdeğer tüm ailelerimize teşekkürlerimizi sunarız. Merhum ölülerine Tanrı'dan rahmet, kendilerine sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

     Abraşiye Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Örf ve âdetimiz icabı Sayın Metropolitimizin bayramını tebrik etmek üzere, bugün Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi salonumuzda saat 15.00 – 18.00 arası ruhaniler, diyakozlar, kilise vekilleri ve siz saygıdeğer cemaatimizin teşriflerini önemle rica ederiz.

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

12 Mayıs önümüzdeki Pazar günü (Yeni Pazar) Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Diğer Duyurular >>>