08 Nisan 2024 Pazartesi

 

7 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama tüm kiliselerde uygulanmaktadır.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

10 Nisan önümüzdeki Çarşamba günü orucun yarısı ve Urfa Süryani Kralı Beşinci Abgar'ın günüdür. Gününde kutlanacaktır. Tüm kiliselerde Kutsal Ayin sabah saat 09.00 – 11.00 arası yapılacaktır.   

 

Büyük oruç boyunca hafta içi her gün tüm kiliselerde sabah duası 07.30, Öğle duası 11.00 ve akşam duası 17.00'de, Kadıköy kilisesinde sadece öğle duası saat 11.00'de yapılmaktadır. Cumartesi günleri ise tüm kiliselerde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılmaktadır.     


    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Merhum Abülmesih Akdoğan'ın (Haydari ) 15 ve 40 ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

MerhumaTanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Diğer Duyurular >>>