01 Nisan 2024 Pazartesi

 

31 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama tüm kiliselerde uygulanmaktadır.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

5 Nisan önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Bakırköy Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

Büyük oruç boyunca hafta içi her gün tüm kiliselerde sabah duası 07.30, Öğle duası 11.00 ve akşam duası 17.00'de, Kadıköy kilisesinde sadece öğle duası saat 11.00'de yapılmaktadır. Cumartesi günleri ise tüm kiliselerde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılmaktadır.     

 

    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Sayın Cemaatimiz;

Vakıf yönetim kurulu seçimleri yönetmenliğine göre hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacaklardır. Bunun için seçmen listelerinde 2006 doğumlular dahil TC. kimlik numarası ve adı yazılı olmayanların Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde, kilise vekillerine teslim edilen seçmen listelerine yazdırmaları önemle duyurulur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

7 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

 

Merhume Canet Gezer Kirpikli'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki  Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume Janet Akı Koçhisarlı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>