25 Mart 2024 Pazartesi

 

24 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama tüm kiliselerde uygulanacaktır.

 

25 Mart Pazartesi günü (yarın) Meryemana Müjde Bayramıdır. Seyidi bayram olması nedeniyle gününde kutlanacaktır. Tüm kiliselerde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır. Seyidi bayram olması nedeniyle yalnız perhiz tutulacaktır.  

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

29 Mart önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Samatya Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

Büyük oruç boyunca hafta içi her gün tüm kiliselerde sabah duası 07.30, Öğle duası 11.00 ve akşam duası 17.00'de, Kadıköy kilisesinde sadece öğle duası saat 11.00'de yapılmaktadır. Cumartesi günleri ise tüm kiliselerde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılmaktadır.     

 

    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Sayın Cemaatimiz;

Vakıf yönetim kurulu seçimleri yönetmenliğine göre hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacaklardır. Bunun için seçmen listelerinde 2006 doğumlular dahil TC. kimlik numarası ve adı yazılı olmayanların Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde, kilise vekillerine teslim edilen seçmen listelerine yazdırmaları önemle duyurulur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

31 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

 

Merhum Yusuf Akay'ın annesi ve Zeki Özkan'ın ablası merhume Meryem Akay'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Türkan Akdoğan'ın eşi, Murat, Aydın ve Marlis in babaları, Gülay, Viktoria ve Engin'in kayınpederleri Abdulmesih Akdoğan (Haydari) vefat etmiştir. Başsağlığı bugün ve Pazartesi günü  (yarın) saat 19.00 - 22.00 arası Yeşilköy Mor Efrem Kilisesi salonunda kabul edilecektir. Merhumun cenaze töreni Salı günü saat 15.00'te yapılacaktır.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

27 Mart Çarşamba günü Yeşilköy Mor Efrem Kilise salonunda saat 11.00'de Yeşilköy Kadınlar Kolu'nun hazırladığı oruç ortası yemeğine sizleri bekliyoruz.  

Yeşilköy Kadınlar Kolu

 

 

 

Diğer Duyurular >>>