18 Mart 2024 Pazartesi

 

17 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin kurallarına göre Büyük Oruç başlangıcında, cemaat fertleri arasında bağışlama töreni uygulanır. Bu nedenle bugün Kutsal Ayin'i müteakip tüm kiliselerde bağışlama töreni uygulanacak ve cemaat fertleri birbirini bağışlayacaktır. 

 

Yarın elli günlük büyük oruç başlıyor. Rab Allah şimdiden oruç, dua ve bağışlarınızı kabul etsin. Sizleri mutluluk içinde Diriliş Bayramına kavuştursun.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

22 Mart önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Kadıköy Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

23 Mart önümüzdeki Cumartesi günü Kilisemizin büyük öğretmenlerinden Mor Efrem ve Mor Teodoros günüdür. Gününde kutlanacaktır. Tüm kiliselerde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır.

 

Büyük oruç boyunca hafta içi her gün tüm kiliselerde sabah duası 07.30, Öğle duası 11.00 ve akşam duası 17.00'de yapılacaktır. Kadıköy kilisesinde sadece öğle duası saat 11.00'de yapılacaktır. Cumartesi günleri ise tüm kiliselerde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır.     


    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Sayın Cemaatimiz;

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu yapmış oldukları ortak toplantı sonucu Abraşiyemiz dâhilindeki tüm kiliselerde yapılacak Nikah ve Vaftiz törenleri için gerekli tüm evrakların eksiksiz bir şekilde kilise sekreterliğine sunulduktan sonra, tören için gün verilebileceği kararı alınmıştır. Bu tarihten itibaren telefon ile tören tarihi verilemeyeceğini siz saygıdeğer cemaatimize önemle duyurulur.

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

Sayın Cemaatimiz;

Vakıf yönetim kurulu seçimleri yönetmenliğine göre hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacaklardır. Bunun için seçmen listelerinde 2006 doğumlular dahil TC. kimlik numarası ve adı yazılı olmayanların Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde, kilise vekillerine teslim edilen seçmen listelerine yazdırmaları önemle duyurulur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

24 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhume mıksiye Seydun Özdemirci'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Orhan Milli'nin eşi merhume Eleni Milli'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

 

Diğer Duyurular >>>