11 Mart 2024 Pazartesi

 

10 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

 

Süryani Kilisemizin kurallarına göre Büyük Oruç başlangıcında, cemaat arasında bağışlama töreni uygulanır. Bu nedenle önümüzdeki Pazar günü Kutsal Ayin'i müteakip tüm kiliselerde bağışlama töreni uygulanacak ve cemaat fertleri birbirini bağışlayacaktır. 

 

    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

Sayın Cemaatimiz;

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu yapmış oldukları ortak toplantı sonucu bugünden itibaren Abraşiyemiz dâhilindeki tüm kiliselerde yapılacak Nikah ve Vaftiz törenleri için gerekli tüm evrakların eksiksiz bir şekilde kilise sekreterliğine sunulduktan sonra, tören için gün verilebileceği kararı alınmıştır. Bu tarihten itibaren telefon ile tören tarihi verilemeyeceğini siz saygıdeğer cemaatimize önemle duyurulur.

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

Sayın Cemaatimiz;

Vakıf yönetim kurulu seçimleri yönetmenliğine göre hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacaklardır. Bunun için seçmen listelerinde 2006 doğumlular dahil TC. kimlik numarası ve adı yazılı olmayanların Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde, kilise vekillerine teslim edilen seçmen listelerine yazdırmaları önemle duyurulur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

17 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

13 Mart Çarşamba Akşamı saat 21.00'de Yeşilköy Mor Efrem Kilise Salonumuzda Gençlik Kollarımızın Tiyatro Gecesi olacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin de katılacağı bu geceye tüm cemaatimiz davetlidir.

Gençlik Kolları

 

Diğer Duyurular >>>