04 Mart 2024 Pazartesi

 

3 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

 

9 Mart önümüzdeki Cumartesi günü Sivaslı Kırk Şehit günüdür. Önümüzdeki Pazar günü anılacaktır.  

 

    Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Sayın Cemaatimiz; Kiliselerimizde emniyet görevlileri herhangi bir terör veya benzeri girişimlere karşı gerekli önlemleri almaktadırlar. Bütün güvenlik yetkililerine emekleri için teşekkür ederiz. Özellikle vaftiz ve düğün törenlerinde, davetlilerin dışında yabancıların girmesini önlemek için düğün sahiplerinin misafirlerini tanıyan en az iki kişiyi kilise girişinde görevlendirmeleri önemle rica olunur.

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

Sayın Cemaatimiz;

Vakıf yönetim kurulu seçimleri yönetmenliğine göre hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacaklardır. Bunun için seçmen listelerinde 2006 doğumlular dahil TC. kimlik numarası ve adı yazılı olmayanların Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde, kilise vekillerine teslim edilen seçmen listelerine yazdırmaları önemle duyurulur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

10 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

13 Mart Çarşamba Akşamı saat 21.00'de Yeşilköy Mor Efrem Kilise Salonumuzda Gençlik Kollarımızın Tiyatro Gecesi olacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin de katılacağı bu geceye tüm cemaatimiz davetlidir.

Gençlik Kolları

 

Merhum Cemil Asil'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Davut Kösnül'ün 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Nebahat Girgin'in oğlu Manuel ve Kristian Çelikbaş'ın kardeşi merhum Sebastian Çelikbaş'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Semire Tümenci'nin babası, Naim Tümenci'nin kayınpederi, İbrahim, Yusuf ve İsa Yılmaz'ın amcalarının oğlu İbrahim Yılmaz Melo Avusturya'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

 

 

 

 

Diğer Duyurular >>>