26 Şubat 2024 Pazartesi

 

25 ŞUBAT DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

 

26 Şubat Pazartesi günü (yarın) Ninova Orucu başlıyor. Oruç üç gündür. Çarşamba günü Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy, Yeşilköy ve Kadıköy Kiliselerinde 08.00 – 10.00 arası ayin yapılacaktır. Ayrıca Ayinden sonra da perhiz bozulmayacaktır. Oruç boyunca Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde sabah 07.30'da, öğle saat 11.00'de ve akşam saat 17.00'de dua yapılacaktır. Kadıköy Kilisesinde ise, sadece öğle duası yapılacaktır. Ayrıca Ninova orucu olması nedeniyle bu akşam Tarlabaşı, ve  Samatya Kiliselerinde saat 17.00'de, Bakırköy ve Yeşilköy kilisesinde ise saat 16.00'da akşam duası yapılacaktır.

 

29 Şubat önümüzdeki Perşembe günü Mor Severiyos günüdür. Önümüzdeki Cuma günü anılacaktır.

 

1 Mart önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Yeşilköy Kilisemize önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

  Abraşiye Patrik Vekili

            Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Sayın Cemaatimiz; Kiliselerimizde emniyet görevlileri herhangi bir terör veya benzeri girişimlere karşı gerekli önlemleri almaktadırlar. Bütün güvenlik yetkililerine emekleri için teşekkür ederiz. Özellikle vaftiz ve düğün törenlerinde, davetlilerin dışında yabancıların girmesini önlemek için düğün sahiplerinin misafirlerini tanıyan birini kilise girişinde görevlendirmeleri önemle rica olunur.

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

28 Şubat önümüzdeki Çarşamba günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

 

3 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhum Semir Tavşan'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Ankara'da yapılacaktır.

 

Sabah Sürer'in annesi Celil Sürer'in kayınvalidesi mıksiye Have Sürer İsveç'te vefat etmiştir. Merhumenin 15 ve 40'ı bugün Yeşilköy Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Diğer Duyurular >>>