15 Ocak 2024 Pazartesi

 

14 OCAK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

15 Ocak Pazartesi günü (yarın) Meryemana Ekinler Bayramıdır. Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy, Yeşilköy ve Kadıköy Kiliselerinde 08.00 – 10.00 saatleri arasında Ayin yapılacaktır.

 

19 Ocak önümüzdeki Cuma günü Kartmin'li Mor Şemun günüdür.

 

  Abraşiye Patrik Vekili

          Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

21 Ocak önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.

 

21 Ocak önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisemizdeki Ayin saat 08.00 – 11.00 arası yapılacaktır.

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 15.00 – 17.00 arası, Pazar günleri ise 16.00-18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

Metropolitlik Sekreterliği

Yarıyıl tatili dolayısıyla 21 Ocak ve 28 Ocak'ta Pazar Okulu olmayacağını tüm ailelere duyurur, sevgili öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Pazar Okulu Komitesi

 

Merhum Fuat Aynaz'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Abdiş Akbulut'un kayınpederi, Behiye Akbulut'un babası ve Feride Çitgez'in amcası Musa Demir Midyat'ta vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Samatya Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>