22 Aralık 2023 Cuma

 

25 ARALIK BAYRAM DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Bugün bayram olması nedeniyle tüm kiliselerde siz saygıdeğer cemaatimize kıddas verilecektir.

 

26 Aralık Salı günü (yarın) Meryemana övgü bayramıdır. Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde sabah saat 08.00 – 10.00 arası ayin yapılacaktır.

 

27 Aralık önümüzdeki Çarşamba günü Beytlehem Çocuklarının anma günüdür. Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde sabah saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır. Tarlabaşı Kilisemizde ise saat 10.00 – 12.00 arası yapılacaktır.  

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Doğuş Bayramından Vaftiz Bayramına kadar, yani 25 Aralık'tan 6 Ocak'a kadar bayram günleri olması nedeniyle Çarşamba ve Cuma perhizi tutulmamaktadır. 

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.

 

Bizim aracılığımızla ihtiyacı olan ailelerimize bağışta bulunan saygıdeğer tüm ailelerimize teşekkürlerimizi sunarız. Merhum ölülerine Tanrı'dan rahmet, kendilerine sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

  Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

2024 yılına ait Kilise takvimleri çıkmıştır. Kilise vekillerinden alınabilir.

 

Örf ve âdetimiz icabı Sayın Metropolitimizin bayramını tebrik etmek üzere, bugün Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi salonumuzda saat 15.00 – 18.00 arası ruhaniler, diyakozlar, kilise vekilleri ve siz saygıdeğer cemaatimizin teşriflerini önemle rica ederiz.

 

 

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 15.00 – 17.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

Vakıf Yönetim Kurulu

 

26 Aralık Salı günü (yarın) Meryemana övgü bayramında ve 27 Aralık önümüzdeki Çarşamba günü Beytlehem Çocuklarının anma gününde Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'leri yöneteceklerdir.

 

31 Aralık önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.

 

Sayın Metropolitimizin bayanlarla ve gençlerle yapmakta oldukları toplantılara, yoğun programları nedeniyle ikinci bir duyuruya kadar ara verilmiştir.

 

Metropolitlik Sekreterliği

 

Diğer Duyurular >>>