22 Aralık 2023 Cuma

 

24 ARALIK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Bugün Doğuş Bayrama hazırlık amacıyla, tüm kiliselerimizde siz saygıdeğer cemaatimize kıddas verilecektir. Bugün kıddas alacak olanların, bayram gününde tekrar almalarına gerek yoktur.

 

Bugün akşam duası Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde saat 16.00'da başlayacak ve saat 16.45'te bitecektir.

 

25 Aralık pazartesi günü (yarın) Rabbimiz İsa Mesih'in Doğuş Bayramıdır. Tümünüze hayırlı olsun. Dua: Tarlabaşı, Kadıköy, Kumkapı, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde saat 08.00'de başlayacak ve saat 11.00'de bitecektir. Samatya kilisesinde saat 08.00'de başlayacak ve saat 10.00'da bitecektir. Karaköy kilisesinde ise saat 11.30'da başlayacak ve saat 13.30'da bitecektir.

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Doğuş Bayramından Vaftiz Bayramına kadar, yani 25 Aralık'tan 6 Ocak'a kadar bayram günleri olması nedeniyle Çarşamba ve Cuma perhizi tutulmamaktadır. 

 

    Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

25 Aralık Pazartesi günü (yarın) Doğuş Bayramında Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisemizde Ayin yapacaklardır.

31 Aralık önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

31 Aralık Pazar günü, Tarlabaşı Kilisesi dışındaki kiliselerde Pazar Okullarının kapalı olacağını, 7 Ocak 2024'te ise tüm okullarımızın tekrar açılacağını bilgilerinize arz eder, bu vesileyle Doğuş Bayramınızı ve Yeni Yılınızı en iyi dileklerimizle kutlarız.

Pazar Okulları Komitesi

 

Aydın Tavşan'ın eşi merhume Leyla Tavşan'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. Merhumeye Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Diğer Duyurular >>>