11 Aralık 2023 Pazartesi

 

10 ARALIK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

 

15 Aralık önümüzdeki Cuma günü Doğuş Bayramı perhizi başlıyor. Perhiz on gündür. Rab Allah perhizinizi kabul etsin, sağlık içinde Doğuş Bayramına kavuştursun.

 

15 Aralık önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Kadıköy Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

    Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

Saygıdeğer Cemaatimiz,

Vakıf Yönetim kurulu üyesi, Sayın Can Ustabaşı'nın Türkiye Cumhuriyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü Cemaat Vakıfları Temsilciliğine yeniden seçilmesini büyük bir sevinçle karşıladık.

Can Kardeşimizi kutlar, vakıf yönetim kurulunda başarıyla devam ettirdiği çalışmalarını, Cemaat Vakıfları temsilcisi olarak da mükemmel bir şekilde yerine getireceğine yürekten inanıyoruz.

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

Sayın Cemaatimiz,

Vakıf Yönetim Kurulu seçimleri yönetmenliğine göre, hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacak-lardır. Bunun için seçmen listelerinde TC kimlik numarası yazılı olmayanların, Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde kilise vekillerine teslim edilen seçmen listelerine yazdırabilir.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

17 Aralık önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhum mıksi Ercan Boyacı'nın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhum Corç Akçan'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.    

Merhum Aydın Helvacıoğlu'nun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Engin Günay'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

 

Diğer Duyurular >>>