26 Haziran 2023 Pazartesi

 

25 HAZİRAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

 

 

26 Haziran Pazartesi günü (yarın) Elçilerin perhizi başlıyor, perhiz üç gündür.

 

29 Haziran önümüzdeki Perşembe günü Mor Petrus ve Mor Pavlus bayramıdır. Seyidi bayram olması nedeniyle gününde kutlanacaktır. Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy ve Kadıköy Kiliselerinde saat 08.00 - 10.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

30 Haziran önümüzdeki Cuma günü Oniki Elçinin günüdür. Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy Kiliselerinde saat 7.30 – 09.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

Yaz sezonu boyunca Kınalıada'daki Rum Kilisesinde her Pazartesi ve Perşembe günleri saat 11.00'de çocuklarımıza dualar, ilahiler ve dini kurallarımız öğretilmektedir. Adalardaki cemaatimizin tüm çocuklarını önemle bekliyoruz. 

 

     Abraşiye Patrik Vekili

              Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

2 Temmuz önümüzdeki Pazar günü Heybeliada Rum Kilisesinde saat 12.00'de ayinimiz yapılacaktır. Adalardaki cemaatimizi önemle bekliyoruz.                   

Metropolitlik Sekreterliği

 

Yeni Kilisede, Kozlu ve Hasköy mezarlıklarımızda güvenlik görevlisi olarak çalışacak elemanlar alınacaktır. Cemaatimizden çalışmak isteyenlerin öz geçmişleriyle kilise sekreterliğine başvurmaları rica olunur.

 

Vakıf Yönetim Kurulu

 

Binebilli Circis Sürer'in yeğeni, Celil ve Kemal Sürer'in kuzeni Gebi Yuno Sürer Lübnan'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhuma Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>