19 Haziran 2023 Pazartesi

 

18 HAZİRAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Yaz sezonu nedeniyle bugünden itibaren yaz boyunca Yeşilköy ve Ada Kiliseleri dışında, diğer tüm kiliselerimizde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır. Ancak 15 ve 40 veya seneyi devriyeleri yapılacak kiliselerde ayin saat 10.30'da bitecektir.

 

Yaz sezonu boyunca her Cumartesi günleri saat 17.00'de Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde akşam duası yapılmaktadır.

 

Yaz sezonu boyunca adalardaki Ayinimiz sırasıyla bir hafta Heybeliada'da ve bir hafta Kınalıada'da yapılacaktır.   

 

Yaz sezonu boyunca önümüzdeki haftadan itibaren Kınalıada'daki Rum Kilisesinde her Pazartesi ve Perşembe günleri saat 11.00'de çocuklarımıza dualar, ilahiler ve dini kurallarımız öğretilecektir. Adalardaki cemaatimizin tüm çocuklarını önemle bekliyoruz. 

 

     Abraşiye Patrik Vekili

              Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

25 Haziran önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kınalıada Rum Kilisesinde saat 11.30'da yapılacak Ayin'i yöneteceklerdir. Adalardaki cemaatimizi önemle bekliyoruz.                   

Metropolitlik Sekreterliği

 

Yeni Kilisede, Kozlu ve Hasköy mezarlıklarımızda güvenlik görevlisi olarak çalışacak elemanlar alınacaktır. Cemaatimizden çalışmak isteyenlerin öz geçmişleriyle kilise sekreterliğine başvurması rica olunur.

 

Vakıf Yönetim Kurulu

 

Diğer Duyurular >>>