12 Haziran 2023 Pazartesi

 

11 HAZİRAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Yaz sezonu nedeniyle önümüzdeki Pazar gününden itibaren yaz boyunca Yeşilköy ve Ada Kiliseleri dışında, diğer tüm kiliselerimizde kutsal ayin saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır. Ancak 15 ve 40 veya seneyi devriyeleri yapılacak kiliselerde ayin saat 10.30'da bitecektir.

 

     Abraşiye Patrik Vekili

              Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Süryani kilisemiz kurulduğundan bugüne kadar Hristiyanlık inancı ve Süryani Ortodoksluk doktrini uğruna öldürülen tüm şehitlerimizin ruhu için, 15 Haziran önümüzdeki Perşembe günü saat 10.00 – 12.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapılacaktır. Ayin'e Sayın Abraşiye Metropolitimiz Mor Filüksinos Yusuf Çetin başkanlık edeceklerdir. Siz muhterem tüm cemaatimizi Perşembe günkü yapılacak Ayin ve dualara katılmanızı önemle bekliyoruz. Tüm şehitlerimizin ruhuna Tanrı'dan rahmet dileriz. 

 

18 Haziran önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Heybeliada Rum Kilisesinde saat 12.00'de yapılacak Ayin'i yöneteceklerdir. Adalardaki cemaatimizi önemle bekliyoruz.                   

Metropolitlik Sekreterliği

 

Yeni Kilisede güvenlik görevlisi olarak çalışacak elemanlar alınacaktır. Alınacak elemanların 25 – 40 yaşları arasında en az orta öğrenim mezunu olması gerekmektedir. Çalışmak isteyenlerin öz geçmişleriyle kilise sekreterliğine başvurması rica olunur.

 

Pazar günleri ayinlerinde Bakırköy kilisemizdeki otoparkta yaşanan yoğunluk ve cemaatimizden de gelen şikayetler nedeniyle Ayin'e gelen ruhanin dışında, kilise vekilleri dahil olmak üzere otoparka hiçbir araç alınmayacaktır.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

Saide Daniyel Hazkiyel Irak'ta vefat etmiştir. Merhumenin 15 ve 40'ı bugün Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Harabaleli Efrem Aygün'ın amcası Hınno Aygün Amanya'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı bugün Samatya Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume Janet Koçhisarlı Akı'nın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Can Allaf'ın abisi Selim Allaf Lübnan'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>