22 Mayıs 2023 Pazartesi

 

21 MAYIS DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

25 Mayıs önümüzdeki Perşembe günü Rab İsa Mesih'in Göğe Yükselişi (Suloko – Suud) bayramıdır. Kumkapı ve Karaköy Kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

26 Mayıs önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Yeşilköy Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

     Abraşiye Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

Bugün Sayın Abraşiye Metropolitimiz saat 15.00 – 18.00 arası bayram tebriklerini Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde kabul edeceklerdir.

 

25 Mayıs önümüzdeki Perşembe günü Rab İsa Mesih'in Göğe Yükselişi (Suloko – Suud) bayramında Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesinde Ayin yapacaklardır.

 

28 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesi'ndeki Ayin'i yöneteceklerdir.                    

Metropolitlik Sekreterliği

Merhum mıksi Fehmi Aydıner'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume Sevgi Anlı Koçhisarlı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Değerli Cemaatimiz;

 

Bağışlarınızla inşa ettiğimiz Mor Efrem Kilisesinin yakın bir zamanda resmi açılışı yapılacak ve ardından kutsama töreni yapılarak cemaatimizin hizmetine sunulacaktır.

Kilisenin yapımında günümüzün şartlarında en iyi malzeme kullanılarak bütün detaylar düşünülmüş en iyinin yapılmasına çalışılarak kilisemiz tamamlanmıştır.

Hepimize düşen en önemli görev bu kiliseyi en iyi şekilde korumak ve ilerde çocuklarımıza torunlarımıza teslim etmektir.

Kilisemizin korunmasında önümüzdeki engellerden en önemlisi, düğün ve vaftiz törenlerinde kilise süslemeleri için gelen organizatörlerdir. Gelen organizatör şirketleri kilisenin kutsallığına aldırış etmeden, kiliseye zarar verdiklerinin farkında olmadan istedikleri süslemeyi yapıyor düğün sonunda da malzemelerini toplayıp gidiyorlar.

10 yıldan beri kilise süslemeleri için koyduğumuz kurallara birkaç istisna dışında cemaatimizin büyük bir kısmı uymuş memnuniyetle karşılamıştır. Ruhani Kurul ve Yönetim Kurulunun ortak toplantısında, tören sahipleri ile karşı karşıya gelmemek, her törende ayrı bir organizatörle muhatap olmamak için, yeni kilisede yapılacak organizasyonlarda sadece isimlerini belirlediğimiz iki organizasyon firmasının süsleme yapabileceği, bu iki firma dışında başka bir firmaya süsleme yaptırılmayacağı kararı alınmıştır.

Kilisemizin kutsiyetini, mistik havasını korumak ve kilisemizi gelecek nesillere koruyarak devretmemiz için aldığımız kararların uygulanmasının gerekli olduğuna inanıyoruz. Düğün ve vaftiz sahipleri otel veya düğün salonlarında diledikleri organizasyon şirketi ile anlaşabilirler, diledikleri süslemeyi yapabilirler, ancak kilisede yapılacak süslemelerde sadece bu iki şirket ile çalışılabilecek.

Anlayışla karşılayacağınızı umduğumuz bu kararlara uymakla kilisemizin zarar görmesinin önüne geçilecek, kilisenin kutsallığına gölge düşürülmeyecektir.

 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu

 

Diğer Duyurular >>>