15 Mayıs 2023 Pazartesi

 

14 MAYIS DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

15 Mayıs Pazartesi günü (yarın) Meryemana Başak Bayramı ve Mor Samuel'in vefat günüdür. Tarlabaşı, Bakırköy, Yeşilköy ve Kadıköy Kiliselerinde sabah saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

20 Mayıs önümüzdeki Cumartesi günü Mor Dodo günüdür. Pazar günü anılacaktır.

 

     Abraşiye Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Kozlu ve Hasköy mezarlıklarımızda güvenlik görevlisi olarak çalışacak elemanlar alınacaktır. Çalışmak isteyenlerin öz geçmişleriyle Kilise Sekreterliğine başvurmaları rica olunur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

Bugün seçim günü olması nedeniyle Sayın Abraşiye Metropolitimizle bayramlaşma olmayacaktır.

 

17 Mayıs önümüzdeki Çarşamba günü Ayin'den sonra saat 12.00 – 14.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.

 

21 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesi'ndeki Ayin'i yöneteceklerdir.                    

Metropolitlik Sekreterliği

Sevgili genç kardeşlerimiz, 19 Mayıs önümüzdeki Cuma günü saat 21.00'de Sayın Abraşiye Metropolitimizin bayramını kutlamak üzere Bakırköy Kilisesi salonunda buluşalım.

Gençlik Kolları

 

Merhum Sebastian Aziz Çelikbaş'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Abdullahat Koç'un oğlu merhum İlyas Koç'un 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum İskender Şener'in seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Vahit Yılmaz Emes'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Yusuf Özçelik'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

 

Diğer Duyurular >>>