24 Nisan 2023 Pazartesi

 

23 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Diriliş Bayramından 50 güne kadar yani Pantikosti (Raşeş) Bayramına kadar Çarşamba ve Cuma günleri perhiz tutulmamaktadır.

 

24 Nisan Pazartesi günü (yarın) Mor Aho günüdür. Önümüzdeki Çarşamba günü anılacaktır.

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.

 

     Abraşiye Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

30 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.                    

 

Bugün Sayın Abraşiye Metropolitimizin İstanbul dışında olacakları nedeniyle bayramlaşma olmayacaktır. Ancak Pazartesi günü (yarın) saat 16.00 – 18.00 arası bayram tebriklerini kabul edeceklerdir.  

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhume Veyanuş Değirmenci'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhumeye Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>