17 Nisan 2023 Pazartesi

 

16 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Diriliş Bayramından 50 güne kadar yani Pantikosti (Raşeş) Bayramına kadar Çarşamba ve Cuma günleri perhiz tutulmayacaktır.

 

20 Nisan önümüzdeki Perşembe günü Mor Evgin günüdür.

 

21 Nisan önümüzdeki Cuma günü İtirafçıların Cumasıdır. 

 

23 Nisan önümüzdeki Pazar günü Yeni Pazar ve Mor Gevergis günüdür.

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.

 

Bizim aracılığımızla ihtiyacı olan ailelerimize bağışta bulunan saygıdeğer tüm ailelerimize teşekkürlerimizi sunarız. Merhum ölülerine Tanrı'dan rahmet, kendilerine sağlık ve mutluluklar dileriz.

 

     Abraşiye Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Örf ve âdetimiz icabı Sayın Metropolitimizin bayramını tebrik etmek üzere, bugün Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi salonumuzda saat 14.00 – 18.00 arası ruhaniler, diyakozlar, kilise vekilleri ve siz saygıdeğer cemaatimizin teşriflerini önemle rica ederiz.

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

 

Yarın mezarlık günüdür. Dua sabah saat 08.00'de, Ayin 09.00'da başlayacak ve saat 11.00'de bitecektir. Diğer kiliselerde Ayin yapılmayacaktır.

 

20 Nisan – 24 Nisan tarihleri arasında Sayın Abraşiye Metropolitimizin İstanbul dışında olacakları nedeniyle bayramlaşma olmayacaktır.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhum Naim (Aslo) Aslaner'in eşi merhume mıksiye Sabiha Aslaner'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. 

 

Fuat Aras'ın kayınpederi ve Türkan Aras'ın babası Midyatlı Habib Havşo (Salcı) Amerika'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. 

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

 

Diğer Duyurular >>>