10 Nisan 2023 Pazartesi

 

09 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Bugün Nehire Töreni, Karaköy ve Kumkapı Kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde saat 18.00'de yapılacaktır.

 

Bugünden itibaren Elem Haftası boyunca her gün Karaköy ve Kumkapı Kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde öğle duasından önce saat 10.00 – 11.00 arası ve akşam duasından önce saat 18.00 – 19.00 arası ruhanilerimiz “itiraf” için kiliselerde hazır bulunacaklardır. Tek başlarına itirafını yapmak isteyen cemaat bireylerimize önemle duyurulur.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

 

 Abraşiye Patrik Vekili  

           Metropolit                  

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

                  

Vakıf gelirlerimizin ana kalemlerinden olan yıllık aidatlar konusunda aidatlarını ödeyen bireylerimize teşekkür eder, henüz ödemeyenlere ise hatırlatmada bulunmak isteriz. Aidatlarınızı vakıf banka hesaplarımıza, kilise vekillerimize, yönetim kurulu üyelerimize veya metropolitlik sekreterliğimize ödeyebilirsiniz. Tüm aile reislerimizin gereken hassasiyeti göstermesini rica eder sağlıklı günler dileriz.

 

Yeni Kilisede zangöç ve güvenlik görevlisi olarak çalışacak elemanlar alınacaktır. Alınacak elemanların 25-40 yaşları arasında en az orta öğrenim mezunu olması gerekmektedir. Çalışmak isteyenlerin öz geçmişleriyle kilise sekreterliğine başvurması rica olunur. 

Vakıf Yönetim Kurulu

 

 

 

 

Diğer Duyurular >>>