03 Nisan 2023 Pazartesi

 

02 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

7 Nisan önümüzdeki Cuma günü Orucun Kırkıncı günüdür. Kutsal Ayin sabah 08.00 – 10.00 arası yapılacak ve sadece perhiz tutulacaktır. Ayrıca bayrama hazırlık amacıyla, tüm kiliselerimizde siz saygıdeğer cemaatimize kıddas verilecektir.

 

8 Nisan önümüzdeki Cumartesi günü Laazar'ın diriltilmesi günüdür. Kutsal Ayin sabah 08.00 – 10.00 arası yapılacak ve siz saygıdeğer cemaatimize de kıddas verilecektir.

 

9 Nisan önümüzdeki Pazar günü Rab İsa Mesih'in Kudüs'e Girişi (Uşano – Zeytin) pazarıdır.

 

 Abraşiye Patrik Vekili  

           Metropolit                  

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

                  

6 Nisan önümüzdeki Perşembe günü saat 12.00'de Kadıköy Kilisesinde öğle duasından sonra bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.

 

9 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.                    

Metropolitlik Sekreterliği

Vakıf gelirlerimizin ana kalemlerinden olan yıllık aidatlar konusunda aidatlarını ödeyen bireylerimize teşekkür eder, henüz ödemeyenlere ise hatırlatmada bulunmak isteriz. Aidatlarınızı vakıf banka hesaplarımıza, kilise vekillerimize, yönetim kurulu üyelerimize veya metropolitlik sekreterliğimize ödeyebilirsiniz. Tüm aile reislerimizin gereken hassasiyeti göstermesini rica eder sağlıklı günler dileriz.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

Suriye'de vefat eden merhum Edip Otoğlu'nun 15 ve 40'ı bugün Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum İshak Toksoy'un eşi ve Musa Toksoy'un annesi Nafiye Toksoy İsveç'te vefat etmiştir. Merhumenin 15 ve 40'ı önümüzdeki Cuma günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz

 

Diğer Duyurular >>>