27 Mart 2023 Pazartesi

 

26 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

31 Mart önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Yeşilköy Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız. Toplantı Kilisenin içinde yapılacaktır.

 

 

 Abraşiye Patrik Vekili  

           Metropolit                  

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

                  

29 Mart önümüzdeki Çarşamba günü saat 12.00'de Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde öğle duasından sonra bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.

 

2 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.                    

Metropolitlik Sekreterliği

Merhume Sabiha Kırşan'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Suphi Hiçbezmez'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Elizabet  İlyas, Süreyya, Melek ve merhum Can Allaf'ın  amcaları Edip Allaf Arjantinde vefat etmiştir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz

 

 

Diğer Duyurular >>>