20 Mart 2023 Pazartesi

 

19 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır. Kadıköy kilisesinde sadece bu Pazar için saat 16.00'da yapılacaktır.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

22 Mart önümüzdeki Çarşamba günü orucun yarısı ve Urfa Süryani Kralı Beşinci Abgar'ın günüdür. Gününde kutlanacaktır. Kumkapı ve Karaköy Kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde Kutsal Ayin sabah saat 09.00 – 11.00 arası yapılacaktır.   

 

24 Mart önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Kadıköy Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

25 Mart önümüzdeki Cumartesi günü Meryemana Müjde Bayramıdır. Seyidi bayram olması nedeniyle gününde kutlanacaktır. Kumkapı ve Karaköy Kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde Kutsal Ayin sabah saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır.

 

 

 Abraşiye Patrik Vekili  

           Metropolit                  

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

 

22 Mart Önümüzdeki Çarşamba günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.

                  

26 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.                    

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhume Edip Koçhisarlı'nın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum İlyas Demirci'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Ayten Desteci'nin kardeşi Musa Kangöz İsviçre'de vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume mıksiye Roza Yıldırmaz'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü saat 11.00'de Taksim Vosgeperan Ermeni Katolik kilisesinde yapılacaktır.

 

Edip Otoğlu Suriye Kamışlı'da vefat etmiştir.

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>