13 Mart 2023 Pazartesi

 

12 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır.

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz.

 

16 Mart önümüzdeki Perşembe günü saat 21.00 – 23.00 arası Bakırköy Kilisesi salonunda aile bireyleriyle, Almanya'da ikamet eden cemaatimizin gençlerinden Ştutgart Üniversitesi Süryani Teoloji Bölümü Kürsü Başkanı ve Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Jozef Önder “Kilisemizin Atalarına Göre Aile Kavramı” konulu sunum yapacaktır. Konuşma aynı anda Türkçe'ye çevrilecektir. Tüm aile bireylerimiz davetlidir.

 

17 Mart önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası Bakırköy Kilisesi salonunda, yine Sayın Doç. Dr. Jozef Önder hocamız tarafından aynı sunumu, sevgili gençlerimize yapacaktır. Tüm gençlerimizi bu önemli toplantıya katılmasını önemle bekliyoruz. 

 

 Abraşiye Patrik Vekili  

           Metropolit                  

†Filüksinos Yusuf ÇETİN 

 

19 Mart önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.                    

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhume mıksiye Yıldız Boyacı'nın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

Merhumeye Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>