06 Şubat 2023 Pazartesi

 

5 ŞUBAT DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

6 Şubat Pazartesi günü (yarın) Ninova Orucu başlıyor. Oruç üç gündür. Çarşamba günü Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy, Yeşilköy ve Kadıköy Kiliselerinde saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır. Ayrıca ayinden sonra da perhiz bozulmayacaktır. Oruç boyunca Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde sabah 07.30'da, öğle saat 11.00'de ve akşam saat 17.00'de dua yapılacaktır. Kadıköy kilisesinde ise, sadece öğle duası yapılacaktır.

 

9 Şubat önümüzdeki Perşembe günü Mor Severiyos günüdür. Önümüzdeki Cuma günü anılacaktır.

 

12 Şubat önümüzdeki Pazar günü Kahinler Pazarıdır.


  Abraşiye Patrik Vekili

          Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

8 Şubat önümüzdeki Çarşamba Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesi'ndeki Ayin'i yöneteceklerdir.

 

12 Şubat önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

Merhum Sami Atuğ'un eşi Piyer ve Yusuf Atuğ'un anneleri, Şemun, Yusuf, Turgut, Verjin Alaca'nın ablaları merhume Zekiye Atuğ'un 15 ve 40'ı bugün Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Caner Saçkan'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum İncili Ṣemmas Sait Dönmez (Rahipğallo)'in oğlu, Elbire Dönmez'in eşi, Mesut, Viktorya ve merhum Serdar'ın babaları, Celil, İbrahim Dönmez ile Feride Demir'in kardeşi İlyas Dönmez vefat etmiştir. Başsağlığı bugün saat 19.00- 22.00 arası Yeşilköy Kilisesi salonunda kabul edilecektir. Merhumun cenaze töreni Pazartesi günü (yarın) saat 15.00'de Kozlu Süryani Kadim Mezarlığında yapılacaktır.

 

Merhum Orhan Pineci'nin eşi, Roy Pineci ve Selin Şahinyan'ın annesi, Anthony Pineci ve Korin Şahinyan'ın büyükannesi Vartuhi Pineci vefat etmiştir. Merhumenin cenaze töreni Salı günü saat 15:00'de  yapılacaktır.   

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>