16 Ocak 2023 Pazartesi

 

15 OCAK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

19 Ocak önümüzdeki Perşembe günü Kartminli Mor Şemun günüdür. Önümüzdeki Cuma günü anılacaktır.


  Abraşiye Patrik Vekili

          Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 15.00 – 17.00 arası, Pazar günleri ise 16.00 - 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

 

22 Ocak önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesi'ndeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Değerli cemaatimiz,

Yeni kilisemizin açılışı yapıldıktan sonra Vakıf Yönetim Kurulu seçimleri yapılacaktır. Seçim yönetmeliğine göre T.C. kimlik numarası olmayanlar oy kullanamaz, aday olamazlar. 28 Aralık 2022 tarihinde yapılan seçimde cemaatin büyük bir kısmı seçmen listelerinde T.C. kimlik numaraları yazılı olmadığı için oy kullanamadılar. T.C. kimlik numaralarınızı, kilise vekillerine, kilise sekreterliğine yazdırabilir veya kilisenin 0530 343 23 28 nolu telefonuna mesaj olarak geçebilirsiniz. Önemle duyurulur.

Vakıf Yönetim Kurulu

Şemmas Nuri Çelik'in babası merhum Maravge Çelik'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Samatya Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhuma Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Gençlik Kolları tarafından 11-12 Şubat tarihlerinde Bursa Çelikpalas Otelde Konaklamalı Uludağ Turu düzenlenmiştir. Detaylı bilgi için gençlik kolu başkan ve yardımcılarına müracaat edilebilir.  

Gençlik Kolları

 

Diğer Duyurular >>>