02 Ocak 2023 Pazartesi

 

01 OCAK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.

 

6 Ocak önümüzdeki Cuma günü Rab İsa Mesih'in Vaftiz (Denho) Bayramıdır. Yeşilköy, Bakırköy ve Samatya kiliselerinde Ayin saat 08.00 – 10.30 arası, Tarlabaşı ve Kadıköy Kiliselerinde ise Ayin saat 08.00-11.00 arası yapılacaktır. Ayrıca seyidi Bayram olması nedeniyle Perhiz tutulmayacaktır.

 

7 Ocak önümüzdeki Cumartesi günü Vaftizci Mor Yuhanun günüdür. Kumkapı ve Samatya kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

8 Ocak önümüzdeki Pazar günü şehitlerin ilki ve Diyakosların başı Mor Stefanos günüdür. Ayriyeten diyakoslarımızın da bayramı olması nedeniyle, aynı gün saat 15.00'de Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizin salonunda yemek verilecektir. Ruhanilerimiz, diyakoslarımız, vakıf yönetim kurulumuz, kilise vekilleri ve dergi ekibimiz davetlidir.

 

  Abraşiye Patrik Vekili

          Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde siz muhterem cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 15.00 – 17.00 arası, Pazar günleri ise 16.00-18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisesi Merkezimizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur.

Vakıf Yönetim Kurulu

Sayın Metropolitimiz 6 Ocak önümüzdeki Cuma günü Denho Bayramında Kadıköy Kilisesinde, 7 Ocak önümüzdeki Cumartesi günü Mor Yuhanun gününde Karaköy Kilisesinde, 8 Ocak önümüzdeki Pazar günü ise Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'inleri yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Diğer Duyurular >>>