19 Aralık 2022 Pazartesi

 

18 ARALIK DUYURULARI

 

D U Y U R U

Bugün Doğuş Bayrama hazırlık amacıyla, tüm kiliselerimizde siz saygıdeğer cemaatimize kıddas verilecektir.

 

21 Aralık önümüzdeki Çarşamba günü saat 21.00-2300 arası gençlerimizi Samatya Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

23 Aralık önümüzdeki Cuma günü Mor Gabriel'in vefatı günüdür.

 

25 Aralık önümüzdeki Pazar günü Rabbimiz İsa Mesih'in Doğuş Bayramıdır. Tümünüze hayırlı olsun. Dua: Kadıköy, Bakırköy ve Kumkapı kiliselerinde saat 08.00'de başlayacak ve saat 11.00'de bitecektir. Yeşilköy ve Karaköy kiliselerinde saat 11.30'da başlayacak ve saat 13.30 bitecektir. Samatya kilisesinde saat 08.00'de başlayacak ve saat 10.30'da bitecektir. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde ise saat 08.30'da başlayacak ve saat 11.30'da bitecektir.

 

Kutsal kilisemizin kuralları gereğince, Doğuş Bayramından Vaftiz Bayramına kadar yani 25 Aralık'tan 6 Ocak'a kadar bayram günleri olması nedeniyle Çarşamba ve Cuma perhizi tutulmamaktadır.      

 

   Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

25 Aralık önümüzdeki Pazar günü (Doğuş Bayramında) Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapacaklardır.

 

Metropolitlik Sekreterliği

Bu sene Doğuş Bayramı ve Yeni Yılın Pazar günlerine denk gelmesi nedeniyle, 25 Aralık ve 1 Ocak'ta tüm Pazar Okulları kapalı olacak, 8 Ocak'ta ise sınıflarımız tekrar faaliyetlerine başlayacaktır.

Pazar Okulları Komitesi

 

 

 

 

Diğer Duyurular >>>