05 Aralık 2022 Pazartesi

 

04 ARALIK DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bu amaç doğrultusunda her sene olduğu gibi, bu sene de tüm kiliselerdeki medreselerimiz eğitime başlamıştır. 7 yaş ve üzeri çocuk gençlerimizi medreselerimizde görmekten mutluluk duyacağız.

 

Bugün Mort Barbara ve Mort Yulyana günüdür.

 

6 Aralık önümüzdeki Salı günü Mor Zohe (Nikolaos) günüdür.

 

9 Aralık önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Kadıköy Kilisesine önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.

 

10 Aralık önümüzdeki Cumartesi günü Mor Behnam ve Kız kardeşi Sara günüdür.

 

   Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

11 Aralık önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesi'ndeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

Merhume Neriman Tamşan'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Yakup Delioğlu'nun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume Bercin İpekçi'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhume Zehide Gülayın'ın 15 ve 40 ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir. 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 


Mor Efrem Süryani Anaokulu Okul Aile Birliği tarafından 6 Aralık Salı günü saat 18.00-19.00 arası Bakırköy Kilisesi'nde Abuna Mikail eşliğinde bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Mor Zohe anma günü etkinliğine cemaatimizin 3-10 yaş aralığındaki çocuklarını bekliyoruz. Etkinliğimiz çocuklarımızın ebeveynlerinin sorumluluğunda gerçekleşecektir.


Özel Mor Efrem Süryani Anaokulu Okul Aile Birliği

 

9 Kasım 2022 tarihinde, 28 Aralık 2022 de yapılacak seçimlerin seçmen listeleri bütün kiliselerimizde askıya çıkarılmıştır. Vakıf seçim yönetmeliğine göre 15 gün askıda kalacak olan listelerde adları yazılı olmayanların kilise vekillerine, kilisenin 0530 343 23 28 nolu telefonuna veya Seçim Tertip Heyetine TC. kimlik numaraları ile başvurmaları gerekmektedir.  

Seçmen listelerinde şimdiye kadar TC. Kimlik numaralarını yazdıranların isimleri bulunmaktadır. Vakıf seçimleri yönetmeliğine göre TC kimlik numaralarını yazdıramayanlar seçimlerde aday olamayacak ve oy kullanamayacaklardır.  

 

2023 yılına ait Kilise Takvimi çıkmıştır. Arzu eden kilise vekillerinden temin edebilir.

Vakıf Yönetim Kurulu 

 

Diğer Duyurular >>>