28 Kasım 2022 Pazartesi

 

27 KASIM DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bu amaç doğrultusunda her sene olduğu gibi, bu sene de tüm kiliselerdeki medreselerimiz eğitime başlamıştır. 7 yaş ve üzeri çocuk gençlerimizi medreselerimizde görmekten mutluluk duyacağız.

 

29 Kasım önümüzdeki Salı günü Suruçlu Mor Yakup günüdür. Önümüzdeki Çarşamba günü anılacaktır.

 

   Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Cemaatimizden Sayın Aziz Karataş ve kardeşleri, her ailede bulunması amacı ile cemaatimize verilmek üzere kilisemize Takva Sırrı kitabı bağışlamışlardır. Arzu eden, kilise vekillerinden temin edebilir.  Aziz Karataş ve kardeşlerine bu anlamlı katkı için teşekkür eder, sağlık ve esenlik dileriz.

 

Kiliselerimizde yapılan 15-40 ve seneyi devriyelerden sonra, kültür salonlarımızda kahvaltı verilebilir. Bu kahvaltılarda aşırıya kaçınılmaması önemle rica olunur.

Salonlarımızın daha önce olduğu gibi şimdi de cenazelerden sonra verilecek taziye yemeklerine kapalı olacağını hatırlatırız.

Aldığımız bütün kararlarda cemaatimizin menfaatini ön planda tuttuğumuzu belirtmek isteriz.

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu 

 

Merhume mıksiye Zekiye Güldoğan'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Besim Yerli'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Besim Abdunnur'un 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>