21 Kasım 2022 Pazartesi

 

20 KASIM DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bu amaç doğrultusunda her sene olduğu gibi, bu sene de tüm kiliselerdeki medreselerimiz eğitime başlamıştır. 7 yaş ve üzeri çocuk gençlerimizi medreselerimizde görmekten mutluluk duyacağız.

 

 

 

 

   Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

23 Kasım önümüzdeki Çarşamba günü Ayin'den sonra saat 12.00 – 14.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.

 

27 Kasım önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy Kilisesi'ndeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Sayın Cemaatimiz;

Yakında yapılacak olan Vakıf Yönetim Kurulu seçimleri yönetmenliğine göre, hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası yazılı olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacaklardır. Bunun için en kısa zamanda isim soyadı, baba adı, TC kimlik numaranızı 05303432328 nolu kilise telefonuna WhatsApp veya SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde bu konuyla ilgili görevlendirilen kişilere teslim edilecek olan seçmen listelerine de söz konusu bilgileri yazdırabilirsiniz

 

Hasköy'de yapılmakta olan yeni mezarlığımızda parselasyon çalışmaları tamamlanmış, mezar tahsisine başlanmıştır. Daha önce de bildirildiği gibi, ilk etap tahsisi için 20 Kasım 2022 saat 17.00'ye kadar istekler talep formu doldurularak toplanacaktır. Başvurular ve talep formları kilise sekreterliği, Vakıf yönetim kurulu üyeleri veya kilisenin 0530 343 23 28 nolu telefonuna yapılabilir. Başvurular 21 Kasım'da yönetim kurulu üyeleri tarafından değerlendirilecektir. Ayrıca, mezarlığın maketini Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde görebilirsiniz.

Vakıf Yönetim Kurulu

 

 

 

Merhume mıksiye Nıcme Aras'ın ve merhume Janet Ün'ün 15 ve 40'ları önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Eyyüp Şahin'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Sait Bakistanlı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Abdunnur Işılgan'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Adıyamanlı merhum Selim Demirci'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Şabo Aslan'ın abisi Barsavmo Aslan İsveç'te vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Abud Yıldırmaz'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü saat 11.00'de Taksim Vozgeperan Ermeni Katolik kilisesinde yapılacaktır.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

 

Diğer Duyurular >>>