14 Kasım 2022 Pazartesi

 

13 KASIM DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetiştirilmesi ve topluma yararlı olması hepimizin amacıdır. Bu amaç doğrultusunda her sene olduğu gibi, bu sene de tüm kiliselerdeki medreselerimiz eğitime başlamıştır. 7 yaş ve üzeri çocuk gençlerimizi medreselerimizde görmekten mutluluk duyacağız.

 

15 Kasım önümüzdeki Salı günü Mor Şalito günüdür. Önümüzdeki Çarşamba günü anılacaktır.

 

18 Kasım önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemize önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.  


   Abraşiye Patrik Vekili

             Metropolit

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

20 Kasım önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Bakırköy Kilisesi'ndeki Ayin'i yöneteceklerdir.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Sayın Cemaatimiz;

Yakında yapılacak olan Vakıf Yönetim Kurulu seçimleri yönetmenliğine göre, hazırlanacak seçmen listelerinde TC. kimlik numaralarının yazılması zorunludur. Listelerde TC. kimlik numarası yazılı olmayanlar, oy kullanamayacağı gibi aday da olamayacaklardır. Bunun için en kısa zamanda isim soyadı, baba adı, TC kimlik numaranızı 05303432328 nolu kilise telefonuna WhatsApp veya SMS olarak göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca Pazar günleri ayin sonrasında bütün kiliselerde bu konuyla ilgili görevlendirilen kişilere teslim edilecek olan seçmen listelerine de söz konusu bilgileri yazdırabilirsiniz

Vakıf Yönetim Kurulu

 

6 Kasım itibari ile tüm Pazar Okullarının açılmış olduğunu hatırlatır, 6-12 yaş arasındaki tüm çocukları Mesihsel eğitim almaları ve eğlenceli aktivitelere katılmaları için sınıflarımıza bekliyoruz.

Pazar Okulu Komitesi

 

Merhum Enver İris'in seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.


Merhum Zeki Koçhisarlı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Mıksi Musa Aras'ın eşi Mıksiye Nıcme Aras vefat etmiştir. Başsağlığı 15 Kasım önümüzdeki Salı günü Bakırköy kilise salonunda saat 19.00 – 22.00 arasında kabul edilecektir. Merhumenin cenazesi 16 Kasım Çarşamba günü saat 16.00'da yapılacaktır.

 

Turhan Aras'ın kayınvalidesi, Belinda Aras'ın annesi Janet Ün Almanya'da vefat etmiştir. Başsağlığı 15 Kasım önümüzdeki Salı günü Bakırköy kilise salonunda saat 19.00 – 22.00 arasında kabul edilecektir.

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>