25 Temmuz 2022 Pazartesi

 

24 TEMMUZ DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

30 Temmuz önümüzdeki Cumartesi Mor Yakup Burud'ono ve Mor Grigoriyos Yuhanun Barebroyo günüdür. Önümüzdeki Pazar günü anılacaktır.

 

Kudüs ve Ürdün Metropoliti Mor Gabriel Danho Dahho'nun vefatı nedeniyle, Kadasetli Patriğimize, Süryani Ortodoks Kilisemize, merhumun ailesine ve Abraşiyesine başsağlığı sabır ve teselli diliyoruz. Merhumun ruhu şad olsun, duaları bizimle olsun.

Yaz sezonu boyunca Yeşilköy ve Ada Kiliseleri dışında, diğer tüm kiliselerimizde Ayin saat 10.00'da bitecektir. Ancak 15 ve 40 veya seneyi devriyeleri yapılacak kiliselerde Ayin saat 10.30'da bitecektir.

 

Yaz sezonu boyunca Kınalıada'daki Rum Kilisesinde her Pazartesi ve Perşembe günleri saat 11.00'de çocuklarımıza dualar, ilahiler ve dini kurallarımız öğretilmektedir. Adalardaki cem

aatimizin tüm çocuklarını önemle bekliyoruz.

 

   Abraşiye Patrik Vekili

             Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

30 Temmuz Cumartesi günü saat 10.00 - 11.00 arasında Hasköy'de yeni mezarlığımızda temel atma töreni yapılacaktır. Navigasyonda Hasköy Rum Mezarlığı olarak geçen yeni mezarlığımız Hasköy'deki Müslüman mezarlığının 100 metre ilerisindedir. Tarlabaşı Meryemana Kilisesi ve Yeşilköy'den servis kaldırılacaktır. Servis saatleri ve mezarlığın adresi hafta içinde mesajla bildirilecektir. Bütün cemaatimiz davetlidir.

Ruhani Kurul ve Yönetim Kurulu

 

27 Temmuz önümüzdeki Çarşamba günü saat 14.00 – 16.00 arası Kınalıada Rum Kilisesinde bayanların toplantısı yapılacaktır. Sayın Abraşiye Metropolitimizin başkanlığında yapılacak toplantıya Adalardaki cemaatimizin tüm bayanları davetlidir.

 

31 Temmuz önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kınalıada Rum Kilisesinde saat 11.30'da yapılacak Ayin'i yöneteceklerdir. Adalardaki cemaatimizi önemle bekliyoruz.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Diğer Duyurular >>>