27 Haziran 2022 Pazartesi

 

26 HAZİRAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

 

Bugün Elçilerin perhizi başlıyor. Ancak perhiz Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle bugün değil Pazartesi (yarın) başlayacak ve sadece iki gün tutulacaktır.

 

29 Haziran önümüzdeki Çarşamba günü Mor Petrus ve Mor Pavlus bayramıdır. Seyidi bayram olması nedeniyle gününde kutlanacak ve perhiz tutulmayacaktır. Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy kiliselerinde saat 08.00 – 10.00 arası, Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik kilisemizde ise saat 10.00 – 12.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

30 Haziran önümüzdeki Perşembe günü Oniki Elçinin günüdür. Tarlabaşı, Samatya, Bakırköy ve Yeşilköy Kiliselerinde saat 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacaktır.

 

Yaz sezonu boyunca Yeşilköy Ada Kiliseleri dışında, diğer tüm kiliselerimizde Ayin saat 10.00'da bitecektir. Ancak 15 ve 40 veya seneyi devriyeleri yapılacak kiliselerde Ayin saat 10.30'da bitecektir.

 

Yaz sezonu boyunca Kınalıada'daki Rum Kilisesinde her Pazartesi ve Perşembe günleri saat 11.00'de çocuklarımıza dualar, ilahiler ve dini kurallarımız öğretilmektedir. Adalardaki cemaatimizin tüm çocuklarını önemle bekliyoruz.

 

   Abraşiye Patrik Vekili

             Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

3 Temmuz önümüzdeki Pazar günü Kınalıada Rum Kilisesinde saat 11.30'da ayinimiz yapılacaktır. Adalardaki cemaatimizi önemle bekliyoruz.

Metropolitlik Sekreterliği

Merhume Sabiha Uslucan'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Aynvertli Seyde Savaş'ın kardeşi Şabo Cebe Amerika'da vefat etmiştir. Merhumun 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

 

Diğer Duyurular >>>