20 Haziran 2022 Pazartesi

 

19 HAZİRAN DUYURULARI

 

D U Y U R U

Yaz sezonu nedeniyle bugünden itibaren yaz boyunca Yeşilköy Ada Kiliseleri dışında, diğer tüm kiliselerimizde Ayin saat 10.00'da bitecektir. Ancak 15 ve 40 veya seneyi devriyeleri yapılacak kiliselerde Ayin saat 10.30'da bitecektir.

 

Çarşamba ve Cuma günleri perhizi başlamıştır.

 

Yaz sezonu boyunca önümüzdeki haftadan itibaren Kınalıada'daki Rum Kilisesinde her Pazartesi ve Perşembe günleri saat 11.00'da çocuklarımıza dualar, ilahiler ve dini kurallarımız öğretilecektir. Adalardaki cemaatimizin tüm çocuklarını önemle bekliyoruz.

 

 

 

     Abraşiye Patrik Vekili

             Metropoliti

†Filüksinos Yusuf ÇETİN

 

Sayın Cemaatimiz, 

Metropolitliğimizin Hizmet Yönetmeliği gereği, Yeşilköy Kilisesinde gençlik kolu başkanlığı için yeni görevlendirme yapılmıştır. Buna göre Yeşilköy kilisesi gençlik kolu başkanlığına Sayın Yusuf Turgut getirilmiştir. Daha önce Yeşilköy gençlik kolu başkanlığını başarı ile yürütmüş olan Sayın Stefan Umuç'a teşekkür eder, sağlık, huzur ve başarı dolu bir yaşam dileriz. 

Abraşiye Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf ÇETİN 

ve Vakıf Yönetim Kurulu 

 

26 Haziran önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kınalıada Rum Kilisesinde saat 11.30'da yapılacak Ayin'i yöneteceklerdir. Adalardaki cemaatimizi önemle bekliyoruz.

Metropolitlik Sekreterliği

 

Merhum Metin Zenginel'in seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Midyatlı merhum Sefer Oğuz'un seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Doktor Cercis Değirmenci'nin eşi merhume Gülay Değirmenci'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

 

Merhum Verd Taşçı'nın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

Diğer Duyurular >>>