13 Haziran 2022 Pazartesi

 

12 HAZİRAN DUYURULARI

 

D U Y U R U  

17 Haziran önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Yeşilköy kilisesi üst salonunda yapacağımız gençlik toplantısına önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız. 

 

Yaz sezonu nedeniyle önümüzdeki Pazar gününden itibaren yaz boyunca Yeşilköy ve Ada Kiliseleri dışında, diğer tüm kiliselerimizde Kutsal Ayin saat 08.00 - 10.00'arası yapılacaktır. Ancak 15 ve 40 veya seneyi devriyeleri yapılacak kiliselerde Ayin saat 10.30'da bitecektir.  

 

Önümüzdeki haftadan itibaren, Çarşamba ve Cuma günleri perhizi başlıyor. 

 

17 Haziran önümüzdeki Cuma günü altın cumasıdır. 


     Abraşiye Patrik Vekili 

             Metropoliti 

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

Süryani kilisemiz kurulduğundan bugüne kadar Hristiyanlık inancı ve Süryani Ortodoksluk doktrini uğruna öldürülen tüm şehitlerimizin ruhu için, 15 Haziran önümüzdeki Çarşamba günü saat 10.00 – 12.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde Ayin yapılacaktır. Ayin'e Sayın Abraşiye Metropolitimiz Mor Filüksinos Yusuf Çetin başkanlık edeceklerdir. Siz muhterem tüm cemaatimizi Çarşamba günkü yapılacak Ayin ve dualara katılmanızı önemle bekliyoruz. Tüm şehitlerimizin ruhuna Tanrı'dan rahmet dileriz. 

 

19 Haziran Önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy kilisesinde Ayin yapacaklardır. Ayine müteakip madraşto çocuklarını diyakosluğun birinci ve üçüncü rütbeleri olan mzamrono ve afudyakno olarak resmedeceklerdir.   

 

19 Haziran önümüzdeki Pazar günü Kınalıada Rum Kilisesinde saat 11.30'da ayinimiz yapılacaktır. Adalardaki cemaatimizi önemle bekliyoruz. 

Metropolitlik Sekreterliği 

 

Harabaleli Kenan Akbal'ın babası merhum mıksi Melke Akbal'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Samatya Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir. 

 

Sami Savcı ve mıksiye Havo Dilmenç'in kardeşi merhum mıksi Yavno Savcı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

 

Diğer Duyurular >>>