30 Mayıs 2022 Pazartesi

 

29 MAYIS DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

1 Haziran önümüzdeki Çarşamba günü Mor Şemun dZeyte günüdür.  

 

2 Haziran önümüzdeki Perşembe günü Rab İsa Mesih'in Göğe Yükselişi (Suloko – Suud) bayramıdır. Kumkapı ve karaköy Kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde saat 08.00 – 10.00 arası ayin yapılacaktır. 

 

     Abraşiye Patrik Vekili 

             Metropoliti 

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur. 

 

2 Haziran önümüzdeki Perşembe günü (İsa Mesih'in Göğe Yükselişi Bayramı) Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde ayin yapacaklardır. 

 

3 Haziran önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır.  

 

5 Haziran Önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Kadıköy kilisesinde Ayin yapacaklardır. Ayine müteakip madraşto çocuklarını diyakosluğun birinci ve ikinci rütbeleri olan mzamrono ve koruyo olarak resmedeceklerdir.  

Metropolitlik Sekreterliği 

Merhume Ayten Aliko'nun seneyi devriyesi önümüzdeki Cuma günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhum Hikmet Corç Özkınacı'nın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.         


Merhum Celal Taş'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                             

 

Merhume Veyanuş Değirmenci'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.               

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.     

 

Diğer Duyurular >>>