02 Mayıs 2022 Pazartesi

 

1 MAYIS DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Diriliş Bayramından 50 güne kadar yani Pantikosti (Raşeş) Bayramına kadar Çarşamba ve Cuma günleri perhiz tutulmamaktadır.  

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.  

 

2 Mayıs Pazartesi günü (yarın) Mor Aho günüdür. Önümüzdeki Çarşamba günü anılacaktır. 

 

8 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Mort Şmuni ve Çocukları ve İncili Mor Yuhanun günüdür.  

 

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

Geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle duyurulur. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur. 

 

6 Mayıs önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır.  

 

8 Mayıs Önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Yeşilköy Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir. 

Metropolitlik Sekreterliği 

 


Corç ve Hanna Bektaş'ın yengesi, Abdiş Akbulut'un teyzesi merhume mıksiye Meryem Bektaş'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Samatya Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhume Fehime Sümerkan'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.           

 

Merhum Mıksi Abdülkerim Melengiç'in 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.           

 

Almanya'da vefat eden Sait Öz'ün kayınpederi ve Nuray Öz'ün babası merhum İsa Çoğlan ve Sait Öz'ün amcasının eşi merhume Hazme Öz'ün 15 ve 40'ları önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.     

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.          

 

Diğer Duyurular >>>