24 Nisan 2022 Pazar

 

24 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Kutsal Kilisemizin kuralları gereğince, Diriliş Bayramından 50 güne kadar yani Pantikosti (Raşeş) Bayramına kadar Çarşamba ve Cuma günleri perhiz tutulmamaktadır.  

 

29 Nisan önümüzdeki Cuma günü İtirafçıların Cumasıdır.   

 

1 Mayıs önümüzdeki Pazar günü Yeni Pazar ve Mor Yuhanun Dakfone günüdür. 

 

Bayram ziyaretlerinde sizi ve ailelerinizi, her sene artan bir sayıyla birlikteliğimizde görmek, bizi son derece mutlu etmektedir. Ancak bayramlaşmak için, ziyaretimize gelen siz değerli cemaat mensuplarının, beraberlerinde çiçek, şekerleme, ya da bağış türü, herhangi bir armağan getirmemeleri önemle rica olunur.  

Bizim aracılığımızla ihtiyacı olan ailelerimize bağışta bulunan saygıdeğer tüm ailelerimize teşekkürlerimizi sunarız. Merhum ölülerine Tanrı'dan rahmet, kendilerine sağlık ve mutluluklar dileriz.  

 

 

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

Sayın Cemaatimiz, 

Ruhani kurul ve vakıf yönetim kurulunun ortak toplantısında, siz saygıdeğer cemaatimizin sağlığı ön planda tutularak, büyük kalabalık oluşturmamak adına bugün Sayın Metropolitimizin bayramını tebrik etmek üzere bayramlaşma olmayacağına karar verilmiştir. Ancak yarından itibaren geleneğimiz icabı 40 gün içerisinde cemaat fertlerimizin Sayın Metropolitimizin bayramını kutlamak için ziyaret etmeleri bir vecibe olduğu önemle hatırlatmak isteriz. Ziyaret saatleri Salı ve Perşembe günleri dışında her gün saat 16.00 – 18.00 arası Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde olacaktır. Ancak akşam ziyaret etmek isteyenlerin randevu almaları rica olunur. 

 

Yarın mezarlıkta dua, saat 08.00'de, Ayin 09.00'da başlayacak ve saat 11.00'de bitecektir. Diğer kiliselerde Ayin yapılmayacaktır. Ancak Corona virüs salgının devam etmesi nedeniyle, mezar başında yapılan ikramların mümkün olduğu kadar az ve kapalı ambalajlı olması ve özellikle açık hiçbir ikramın yapılmaması önemle duyurulur. Kilisemiz tarafından su, çay ve kahve ikramı olacaktır. 

 

29 Nisan 4 Mayıs tarihleri arasında Sayın Abraşiye Metropolitimizin İstanbul dışında olacakları dolayısıyla bayramlaşma olmayacaktır.  

Metropolitlik Sekreterliği 

 

Merhum Caner Saçkan'ın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

 

Merhum Besim Yerli'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

 

Merhume Bercin İpekçi'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.  

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.   

 

Diğer Duyurular >>>