11 Nisan 2022 Pazartesi

 

10 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz. 

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır. Yeşilköy kilisesinde ise, saat 18.00'de olacaktır. Tüm cemaatimizi bu kutsal törene davet ediyoruz. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki dua, canlı olarak yayınlanacaktır.  

 

15 Nisan önümüzdeki Cuma günü Orucun Kırkıncı günüdür. Sabah 08.00 – 10.00 arası Ayin yapılacak ve sadece perhiz tutulacaktır.  

 

15 Nisan önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Yeşilköy Kilisesinde yapacağımız gençlik toplantısına önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk uyacağız.  

 

16 Nisan önümüzdeki Cumartesi günü Laazar'ın diriltilmesi günüdür. 

 

17 Nisan önümüzdeki Pazar günü Rab İsa Mesih'in Kudüs'e Girişi (Uşano- Zeytin) bayramıdır.

 

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

17 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.    

Metropolitlik Sekreterliği  

 

Vakıf gelirlerimizin ana kalemlerinden olan yıllık aidatlar konusunda aidatlarını ödeyen bireylerimize teşekkür eder, henüz ödemeyenlere ise hatırlatmada bulunmak isteriz. Aidatlarınızı vakıf banka hesaplarımıza, kilise vekillerimize, yönetim kurulu üyelerimize veya Metropolitlik Sekreterliğimize ödeyebilirsiniz. Masrafların arttığı buna karşın pandemi koşulları nedeniyle gelirlerimizin azaldığı bu günlerde tüm aile reislerimizin gereken hassasiyeti göstermesini rica eder sağlıklı günler dileriz.  

Vakıf Yönetim Kurulu 

 

Diğer Duyurular >>>