04 Nisan 2022 Pazartesi

 

3 NİSAN DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz. 

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır. Yeşilköy kilisesinde ise, saat 18.00'de olacaktır. Tüm cemaatimizi bu kutsal törene davet ediyoruz. 

 


 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

Cemaatimizden Sayın Aziz Karataş ve kardeşleri, her ailede bir İncil bulunması amacı ile cemaatimize verilmek üzere kiliselerimize İncil dağıtmışlardır. İnciller kilise vekilleri tarafından ailelere dağıtılacaktır. Aziz Karataş ve kardeşlerine bu anlamlı katkı için teşekkür eder, sağlık ve esenlik dileriz. 

 

Ruhani Kurul ve Vakıf Yönetim Kurulu 

 

8 Nisan önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 22.00 arası Sayın Abraşiye Metropolitimiz, zoom ve sosyal medya üzerinden siz saygıdeğer cemaatimiz ile canlı olarak dini toplantı yapacaklardır.  

 

10 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Samatya Kilisesindeki Ayin'i yöneteceklerdir.    

Metropolitlik Sekreterliği  

 

Sabiha, İbrahim, Vahit, Şükran ve Meryem'in babası Merhum İlyas Demirci'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Cumartesi günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                   

 

Merhum Hanna Batri'nin seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

 

Metin Ustabaşı'nın amcası merhum Cercis Ustabaşı'nın 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                    

Merhume Armenuhi Tekkanatlılar'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.  

 

Sami Savcı'nın eniştesi merhum İbrahim İnce'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Samatya Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.  

 

 

Adıyamanlı merhum Şevket Demirci'nin 15 ve 40'ı önümüzdeki Pazar günü Kadıköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir. 

 

 

Merhume Mıksiye Şefika Melengiç'in eşi, Aydın, Vahit, Gabriel Melengiç, Emel Kızmazoğlu ve Feryal Alaca'nın babaları Mıksi Abdülkerim Melengiç vefat etmiştir. Merhumun cenaze töreni Pazartesi günü saat 15.00'de yapılacaktır. 

 

Merhum Cebrail ve merhume Zekiye Yerli'nin  (Şemmashındi) oğlu, Aydın, Naim, İbrahim, Can, ve Metin Yerli'nin kardeşleri, Gülda Yerli'nin eşi, Ceylan ve Cem Yerli'nin babası Besim Yerli vefat etmiştir. Merhumun cenaze töreni Salı günü saat 15.00te yapılacaktır. 

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  

 

Diğer Duyurular >>>