28 Mart 2022 Pazartesi

 

27 MART DUYURULARI

 

D U Y U R U  

 

Kutsal oruç günlerinde ölülerinizin ruhu için mezarlıkta, kiliselerde veya evlerinizde vereceğiniz rahmet lokması ve tatlıların, orucu bozmayacak şekilde olması gerekmektedir. Bu konu üzerinde hassasiyetle durmanızı bekliyoruz. 

 

Süryani Kilisemizin bir geleneği olarak kutsal oruç Pazar günlerinde saat 17.00'de oruç ve tövbe ilahileri söylenir ve dua sonunda dini konuşmalar yapılır. Bu uygulama Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde uygulanmaktadır. Yeşilköy kilisesinde ise, saat 18.00'de olacaktır. Tüm cemaatimizi bu kutsal törene davet ediyoruz. 

 

30 Mart önümüzdeki Çarşamba günü orucun yarısı ve Urfa Süryani Kralı Beşinci Abgar'ın günüdür. Gününde kutlanacak ve yalnız perhiz tutulacaktır. Kumkapı ve Karaköy kiliseleri dışında diğer tüm kiliselerde kutsal ayin sabah saat 08.00 – 10.00 arası yapılacaktır. Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki dua ve ayin saatleri ise, 08.00'de dua, kutsal ayin canlı olarak 08.45'te naklen yayınlanıp, 10.00'da bitecektir.  

 

1 Nisan önümüzdeki Cuma günü saat 21.00 – 23.00 arası gençlerimizi Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizde yapacağımız gençlik toplantısına önemle davet ediyoruz. Sevgili gençlerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyacağız.   

 

 Abraşiye Patrik Vekili   

           Metropolit                   

†Filüksinos Yusuf ÇETİN  

 

 

3 Nisan önümüzdeki Pazar günü Sayın Abraşiye Metropolitimiz Tarlabaşı Meryemana Metropolitlik Kilisemizdeki Ayin'i yöneteceklerdir.    

Metropolitlik Sekreterliği  

 

Merhum Abuna Horiepiskopos Yakup Damar'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Tarlabaşı Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir. 

 

Merhum Metin Özsezer'in seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Bakırköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                   

 

Merhume Semra Yaltırık'ın seneyi devriyesi önümüzdeki Pazar günü Yeşilköy Kilisesinde yapılacaktır. Başsağlığı Kilisede kabul edilecektir.                   

 

Merhumlara Tanrı'dan rahmet, tüm akraba ve yakınlarına başsağlığı dileriz.  


 

Saygıdeğer Metropolitimizin başkanlığında 29 Nisan 3 Mayıs tarihleri arası gençler için bir gezi düzenlenmiştir. Müracaat Leyla Rona'ya yapılabilir.  

 

Diğer Duyurular >>>